Table of Contents

ACuZinc 5-legering: eigenschappen, toepassingen en inzichten in de productie

ACuZinc 5-legering, ontwikkeld door Tuofa CNC Germany uit een zink-koper-aluminiumfamilie die oorspronkelijk in de jaren negentig werd geavanceerd, biedt een evenwicht tussen sterkte, hardheid en bewerkbaarheid dat de materiaalkeuze voor automotive- en industriële componenten kan beïnvloeden. Deze technische gids biedt de gegevens en praktische aanbevelingen die ingenieurs, ontwerpers en inkoopdeskundigen nodig hebben om ACuZinc 5 te evalueren voor specifieke toepassingen en productiemethoden.

Wat zijn de chemische en fysische eigenschappen van de ACuZinc 5-legering?

Het begrijpen van de chemische samenstelling en de belangrijkste fysische eigenschappen van de ACuZinc 5-legering is de eerste stap om de geschiktheid voor een onderdeel of proces te bepalen. De onderstaande waarden geven typische bereiken weer zoals gemeld in de praktijk en gebaseerd op specificaties volgens ASTM; de werkelijke eigenschappen hangen af van gietparameters en nabehandeling.

Property ACuZinc 5-legering (typisch) Opmerkingen
Density 6,6–6,8 g/cm³ Hoger dan vele aluminiumlegeringen; heeft invloed op gewichtsgevoelige ontwerpen
Smelt- / gietbereik ≈ 385–420 °C (solidus–liquidus bereik) Lager dan staal, wat gieten met minder energie mogelijk maakt
Electrical Conductivity ~17–25 % IACS Nuttig voor aardingsoverwegingen en EMI; lager dan zuiver koper
Specifieke warmte ~380–420 J/(kg·K) Relevant voor thermische cycli en berekeningen van procesverwarming
Typische krimp bij het sterven 0,6–1,4 % (lineair) Ontwerpcompensatie vereist in gereedschap

Let op: gemeten eigenschappen variëren afhankelijk van het gietproces, de sectiedikte en eventuele toegepaste warmtebehandeling.

Wat is de chemische samenstelling van de ACuZinc 5-legering?

Typische chemische samenstelling (wt%, indicatief en afgestemd op ASTM-achtige richtlijnen zoals ASTM B240/B86): Zn in balans; Cu 3,5–5,0%; Al 0,4–1,2%; Mg <0,05%; Fe <0,1%; Pb <0,05%; sporen van onzuiverheden <0,2%. Deze verhoudingen geven ACuZinc 5 zijn kenmerkende combinatie van verhoogde sterkte (vanwege Cu) en verbeterde giethaakbaarheid (vanwege Al).

Wat zijn de fysische eigenschappen van de ACuZinc 5-legering?

Belangrijke fysieke meetwaarden die gebruikt kunnen worden bij procesontwerp: dichtheid 6,6–6,8 g/cm³; smeltbereik ≈385–420 °C; elektrische geleidbaarheid ~17–25 % IACS; soepele warmtecapaciteit ~380–420 J/kg·K; krimp bij het gieten 0,6–1,4% lineair. Gebruik deze waarden om ovens te dimensioneren, thermische cycli te berekenen en matrijscompensatie in tooling-CAD in te stellen.

Hoe verhoudt ACuZinc 5 zich tot andere zinklegeringen wat betreft mechanische eigenschappen?

Het kiezen tussen ACuZinc 5 en andere zinklegeringen vereist een vergelijking van treksterkte, vloeisterkte, rek, hardheid en stijfheid. De onderstaande tabel geeft een overzicht van representatieve mechanische eigenschappen om beslissingen over legeringsselectie te onderbouwen voor dragende of slijtagekritische componenten.

Property ACuZinc 5-legering Zamak 3 ZA-12
Treksterkte (MPa) ~360–420 ~280–320 ~350–400
Rekgrens (MPa) ~200–260 ~120–160 ~180–230
Rekpercentage (%) ~3–8 ~6–10 ~2–6
Brinellhardheid (HB) ~90–110 ~70–90 ~85–105
Elasticiteitsmodulus (GPa) ~90–100 ~80–90 ~85–95

Let op: de gietmethode (HPDC versus zwaartekracht), de sectiedikte en de thermische behandeling na het gieten hebben een aanzienlijke invloed op deze waarden.

Hoe verhoudt de treksterkte van ACuZinc 5 zich tot die van andere zinklegeringen?

De ACuZinc 5-legering biedt doorgaans hogere trek- en vloeisterktes dan Zamak 3 en is in veel gevallen vergelijkbaar met of iets hoger dan ZA-12. Voor componenten die onderhevig zijn aan statische belastingen of matige dynamische belastingen, maakt de hogere trek-/vloeisterkte van ACuZinc 5 een ontwerp met kleinere doorsneden of verbeterde veiligheidsmarges mogelijk; echter dienen de geometrie en de bewerkingsprocessen eerst door tests te worden gevalideerd.

Hoe verhoudt de hardheid van ACuZinc 5 zich tot die van andere zinklegeringen?

ACuZinc 5 vertoont een verhoogde hardheid (HB ~90–110) ten opzichte van Zamak 3. Een hogere hardheid verbetert de slijtvastheid bij glijdende of contactonderdelen, maar kan de bewerkbaarheid beïnvloeden; kies daarom passende gereedschappen en voedingssnelheden wanneer u zachtere zinklegeringen vervangt door ACuZinc 5.

Wat zijn de belangrijkste toepassingen van ACuZinc 5 in de auto-industrie?

De ACuZinc 5-legering wordt vaak gekozen voor automotive componenten waarbij sterkte, dimensionele stabiliteit en slijtvastheid vereist zijn, terwijl de productiviteit van het gieten hoog moet blijven. Onderstaande voorbeelden helpen bij het specificeren van gebruikstoepassingen en verwachte voordelen.

Welke automotive componenten worden meestal vervaardigd uit ACuZinc 5?

  • Kleplichamen en aandrijfhuisvestingen
  • Transmissie- en tandwielhuiscomponenten met matige belastingen
  • Sensor- en connectorbehuizingen die precisie-eigenschappen vereisen
  • Onderdelen van stoelmechanismen, beugels en kleine structurele fittingen
  • Slijtvaste inzetstukken en bussen voor bewegende assemblages

Voor aanvullende perspectieven en voorbeelden over materiaalkeuze kunt u de interne bronnen van Tuofa CNC Germany raadplegen: Tuofa CNC Germany materialen.

Wat zijn de voordelen van het gebruik van ACuZinc 5 in automobieltoepassingen?

Belangrijkste voordelen: een hogere sterkte-kostenverhouding vergeleken met gangbare Zamak-legeringen, verbeterde slijtvastheid van contactoppervlakken, goede dimensionale controle bij dunwandige precisiegietstukken en compatibiliteit met hoogvolume-drukgietprocessen. Deze voordelen kunnen het aantal onderdelen verminderen door functies te integreren en in sommige toepassingen een goedkopere productie mogelijk maken dan bij bewerkt staal.

Welke uitdagingen zijn verbonden met het gieten van ACuZinc 5, en hoe kunnen deze worden geminimaliseerd?

De uitdagingen bij het gieten van ACuZinc 5 richten zich meestal op slijtage van de matrijs, controle van porositeit en thermisch beheer. Door passende keuzes in gereedschap en procescontroles kunnen de opbrengst en kwaliteit van de onderdelen worden verbeterd.

Uitdaging Aanbevolen mitigatie
Slijtage en vastkleven van de matrijs Gebruik warmwerk-staalsoorten met oppervlaktebehandelingen, pas gecontroleerde smeermiddelen toe en optimaliseer het schotprofiel
Poriënteit en gasdefecten Controleer de zuiverheid van de gesmolten massa, gebruik vacuümondersteund gieten of zorg voor adequate ontluchting, en beheer de temperaturen van de smelt en de matrijs
Krimp of hete scheurvorming in dikke secties Herontwerp de secties, gebruik koelblokken of voeders en pas de solidificatiesnelheden aan
Dimensionale variatie Valideer de krimpmarges van de matrijs en implementeer strategieën voor gecontroleerde matrijstemperaturen

Wat zijn de optimale giettemperaturen voor ACuZinc 5?

Aanbevolen smelt- en verwerkingsbereiken: smelttemperatuur 410–450 °C (houd je liever dicht bij de ondergrens om intermetallische groei te beperken); temperatuur van de schotsleeve en houding meestal 300–380 °C, afhankelijk van de apparatuur; matrijstemperatuur doorgaans 150–250 °C. Het handhaven van de smelt en de matrijs binnen deze bereiken helpt porositeit te verminderen, verbetert de oppervlakteafwerking en beperkt overmatige intermetallische groei.

Hoe kan slijtage worden geminimaliseerd bij het gieten van ACuZinc 5?

Strategieën voor minimalisering: kies gereedschapsstaal met superieure warmtehardheid, breng slijtvaste oppervlaktecoatings aan (keramische PVD/CVD of nitrering, afhankelijk van de situatie), beheer de gietopening en stroomsnelheid om turbulente metaalstroom te voorkomen, en plan preventief onderhoud voor inzetstukken. Voor ondersteuning bij productietechniek en samenwerking bij gereedschapsgemaakt, betrek processpartners al vroeg: Tuofa CNC Germany productiediensten.

Welke warmtebehandelingsprocessen zijn toepasbaar voor ACuZinc 5, en hoe beïnvloeden ze de eigenschappen ervan?

Warmtebehandeling voor ACuZinc 5 wordt voornamelijk gebruikt voor spanningsontlasting en om hardheid en sterkte te wijzigen. In tegenstelling tot vele soorten staal hebben zinklegeringen beperkte warmtebehandelingsbereiken vanwege hun lage smeltpunten; aanbevolen procedures richten zich op lage-temperatuur gloeien en gecontroleerde veroudering.

Processtap Typische parameters Doel / Effect
Spanningsontspanning door gloeien 200–240 °C, 1–2 uur, langzaam afkoelen Verminder restspanningen, verbeter dimensionale stabiliteit
Veroudering / precipitatie 180–230 °C, 2–6 uur, gecontroleerde afkoeling Matige toename van hardheid en vloeigrens door precipitatie van koperrijke fasen

Hoe beïnvloedt warmtebehandeling de treksterkte van ACuZinc 5?

Warmtebehandelingen zoals gecontroleerde veroudering kunnen de trek- en vloeigrens bescheiden verhogen (typische stijgingen van ongeveer 5–15%, afhankelijk van de exacte parameters) terwijl de dimensionale stabiliteit verbetert. Spanningsontlasting vermindert vervorming zonder grote verliezen in sterkte. De precieze sterkteverbetering hangt af van de chemische samenstelling, de microstructuur van het gegoten product en het toegepaste thermische profiel.

Wat zijn de aanbevolen warmtebehandelingsprocedures voor ACuZinc 5?

Aanbevolen basisprocedure: spanningsontlasting bij 200–240 °C gedurende 1–2 uur, gevolgd door afkoeling in de oven of aan de lucht; voor extra versterking gebruik gecontroleerde veroudering bij 180–220 °C gedurende 2–6 uur. Vermijd temperaturen die dicht bij de solidus liggen en handhaaf nauwkeurige tijd-temperatuurregeling om oververoudering of grovere microstructuren te voorkomen.

Wat zijn de corrosiebestendigheidskenmerken van ACuZinc 5, en hoe kunnen ze worden verbeterd?

ACuZinc 5 heeft een matige corrosiebestendigheid, kenmerkend voor legeringen op zinkbasis; het koper- en aluminiumgehalte beïnvloedt het corrosiegedrag in vergelijking met zuiver zink. De omgevingsinvloeden en galvanische relaties met aangrenzende materialen bepalen de beschermingsstrategie.

Legering Relatieve corrosiebestendigheid Beschermingsmethoden
ACuZinc 5-legering Matig; goed in niet-agressieve atmosferen Chromaat-/passivatiebehandeling, nikkelplating, poedercoating of zinkrijke primers
Zamak 3 Matig tot redelijk; vergelijkbare trends Conversiecoatings en verven
Aluminiumlegeringen Variabel; vaak beter onder oxidatieve omstandigheden bij anodisering Anodiseren of gespecialiseerde coatings

Welke factoren beïnvloeden de corrosiebestendigheid van ACuZinc 5?

Belangrijkste factoren: lokale omgeving (zoutsproeitest, vochtigheid, industriële verontreinigingen), galvanische koppeling met verschillende metalen, gietporositeit of insluitsels die vocht vasthouden, en oppervlakteafwerking of resterende vormlosmiddelen. Ook de microstructuur van de legering en de verdeling van koperrijke fasen kunnen de gevoeligheid voor plaatselijke corrosie beïnvloeden.

Hoe kan de corrosiebestendigheid van ACuZinc 5 worden verbeterd?

Effectieve verbeteringen: toepassing van conversiecoatings (bijv. chromaat of driewaardige passivatie waar toegestaan), elektrolytisch geproduceerde nikkel- of koper-nikkellagen als barrièrewacht, poedercoatings of duurzame verven voor mechanische bescherming, en ontwerp om galvanische koppelingen met edelere materialen te vermijden. Een juiste oppervlaktevoorbereiding (ontvetten, micro-etsen) is essentieel voor de hechting van coatings.

Wat zijn de overwegingen omtrent bewerkbaarheid en lasbaarheid bij het werken met ACuZinc 5?

ACuZinc 5 is over het algemeen bewerkbaar, maar vereist aandacht voor gereedschap en bewerkingsparameters; lassen is beperkt en wordt meestal vermeden ten gunste van solderen, soldeerwerk of mechanische verbindingen voor structurele toepassingen.

Wat zijn de bewerkingskenmerken van ACuZinc 5?

Bewerkingsopmerkingen: ACuZinc 5 laat zich gemakkelijk bewerken met hardmetalen gereedschap bij relatief hoge oppervlaktessnelheden. Aanbevolen werkwijzen omvatten positief-schuine hardmetalen wisselplaten, stijve opspanning, gecontroleerde voedingen om snijrandvorming te voorkomen, en overstromingskoeling of nevelsmeermiddelen om de oppervlakteafwerking te verbeteren en slijtage van het gereedschap te verminderen. Verwacht een goede mogelijkheid tot het verkrijgen van een fijne oppervlakteafwerking, maar houd in de gaten of er abrasieve slijtage optreedt wanneer koperrijke fasen zich concentreren.

Is ACuZinc 5 lasbaar?

Direct smeltlassen van zinklegeringen is uitdagend vanwege het lage smeltpunt en de hoge verdamping van zink, die rook ontwikkelen en porositeit veroorzaken. Wanneer een metallurgische verbinding vereist is, heeft men vaak de voorkeur voor solderen of hard solderen met geschikte vulmaterialen. Indien lassen noodzakelijk is, zijn gespecialiseerde processen met strenge controle, passende vullegeringen, voorverwarming en afzuiging van rook vereist; valideer de verbindingen met NDT en mechanische tests voordat ze in productie worden gebruikt.

Wat zijn de kostenimplicaties van het gebruik van ACuZinc 5 in vergelijking met andere materialen?

Bij de kostenbeoordeling dienen de grondstofprijs, de kosten voor matrijzen en gereedschappen, de bewerkingsprocessen (gieten, verspanen, afwerking) en de totale eigendomskosten (inclusief levensduur en onderhoud) in aanmerking te worden genomen. ACuZinc 5 kan kostenefficiënt zijn wanneer de hogere sterkte het mogelijk maakt om het ontwerp te consolideren of dunnere secties te gebruiken.

Kostenfactor ACuZinc 5 legering (relatief) Opmerkingen
Materiaalkosten/kg Matig (iets hoger dan Zamak 3) Dit hangt af van de koperpremie en de marktprijzen van metalen.
Slijtage van matrijs/gereedschap Hoger dan zachtere zinklegeringen Mitigeer dit door geschikte coatings en keuzes van gereedschapstaal.
Verwerking (gieten + afwerking) Vergelijkbaar met andere zinkspuitgietlegeringen Een hogere hardheid kan herwerk verminderen, maar kan ook de bewerkingstijd verlengen.

Hoe verhouden de kosten van ACuZinc 5 zich tot die van andere zinklegeringen?

ACuZinc 5 is doorgaans iets duurder per kilogram dan Zamak 3 vanwege het hogere kopergehalte, maar kan toch lagere kosten per onderdeel opleveren door minder materiaalgebruik of betere prestaties. Vergelijk de totale eigendomskosten – inclusief schrootpercentages, levensduur van de matrijs en oppervlakteafwerking – om de economische geschiktheid te bepalen.

Wat zijn de bewerkingskosten verbonden aan ACuZinc 5?

Drijvers van de bewerkingskosten: energie voor het smelten (minder dan bij staal), slijtage en onderhoud van de matrijzen, vereiste oppervlaktebehandelingen (galvaniseren of conversiecoating) en eventueel extra bewerkingstijd voor het hardere materiaal. Deze kosten dienen per productierun te worden geschat en afgewogen tegen de levenslange prestatievoordelen.

Welke milieu- en duurzaamheidsaspecten spelen er bij het gebruik van ACuZinc 5?

De milieubeoordeling omvat recycleerbaarheid, geïmpliceerde energie en procesemissies. Zinklegeringen scoren goed wat betreft recycleerbaarheid, maar vereisen wel controles voor het beheer van rook en afvalwater tijdens het smelten en de oppervlakteafwerking.

Is ACuZinc 5 recyclebaar?

Ja. ACuZinc 5 kan worden gerecycled via standaardstroomsystemen voor non-ferro metaalrecycling. De typische terugwinning omvat scheiding, hersmelting en raffinage; de terugwinningspercentages zijn hoog voor industrieel schroot. Het gebruik van gerecyclede grondstoffen verlaagt de geïmpliceerde energie en de grondstofkosten, terwijl de legeringseigenschappen behouden blijven wanneer dit correct wordt geregeld.

Wat zijn de overwegingen omtrent energieverbruik bij de productie met ACuZinc 5?

Het energieverbruik wordt beïnvloed door de smelttemperatuur (die lager is dan die van staal), houd- en herverwarmingscycli, en afwerkingsprocessen. Hoewel zinkgieten minder energie vereist dan staalgieten, dragen oppervlakteafwerking (elektroplating) en bewerking nog steeds bij aan de totale energievoetafdruk. Optimalisatie van processen—zoals het minimaliseren van herverwarming, het gebruik van efficiënte ovens en het terugwinnen van warmte—vermindert het energieverbruik.

Welke kwaliteitscontrole- en inspectiemethoden zijn er voor componenten van ACuZinc 5?

Het implementeren van een systematisch QC-plan voor ACuZinc 5-gietstukken garandeert betrouwbaarheid. Combineer NDT, dimensionale controles en metallurgische analyses om defecten te detecteren en de prestaties te valideren.

Welke niet-destructieve testmethoden zijn geschikt voor ACuZinc 5?

Veelgebruikte NDT-technieken: röntgen (radiografie) voor interne porositeit en insluitsels; ultrasone testen voor onderoppervlakkige defecten (het beste voor dikkere secties); kleurstofpenetrant of magnetische-deeltjes-testen voor oppervlaktedoorbrekende defecten (penetrant wordt aanbevolen voor non-ferro onderdelen); en visuele inspectie onder gecontroleerd licht voor oppervlakteanomalieën. Kies methoden op basis van de geometrie van het onderdeel, de kritikaliteit en de inspectiesnelheid.

Hoe kunnen dimensionale en oppervlakteafwerkingsinspecties voor ACuZinc 5 worden uitgevoerd?

Dimensionale controle: coördinaatmeetmachines (CMM), optische comparators en gekalibreerde meetinstrumenten voor kritische kenmerken. Oppervlakteafwerking: profielmeters en visuele normen om ruwheid en hechting van coatings te verifiëren. Voor productie-QA integreer eerstekunstikel-inspectie, statistische procescontrole en periodieke destructieve tests om microstructuur en mechanische eigenschappen te valideren. Voor de implementatie van het QC-programma en servicecoördinatie kunt u zich wenden tot: Tuofa CNC Germany kwaliteitsbronnen.

Hoe presteert ACuZinc 5 in toepassingen bij hoge temperaturen?

ACuZinc 5 is geschikt voor matig verhoogde temperaturen, maar is niet bedoeld voor langdurig structureel gebruik bij hoge temperaturen; evalueer kruip- en thermische stabiliteit ten opzichte van de toepassingsvereisten.

Wat is de kruipweerstand van ACuZinc 5 bij verhoogde temperaturen?

Kruipweerstand is acceptabel tot matige temperaturen (ruwe richtlijn: beperkt langdurig dragend gebruik boven ongeveer 120–150 °C). Kruipwaarden nemen toe met temperatuur en spanning; ontwerp voor lagere bedrijfstemperaturen of kies alternatieve legeringen voor aanhoudende belastingen bij hoge temperaturen. Valideer door kruipproeven die representatief zijn voor de geometrie en belasting van het onderdeel.

Hoe verhoudt ACuZinc 5 zich tot andere materialen in toepassingen bij hoge temperaturen?

Vergeleken met aluminiumlegeringen en staalsoorten heeft ACuZinc 5 een lagere retentie van sterkte bij hoge temperaturen. Het presteert beter dan sommige zachte zinklegeringen bij kortstondige blootstelling aan verhoogde temperaturen, maar is geen vervanging voor hoogtemperatuurlegeringen of staal voor langdurig gebruik bij hoge temperaturen.

Wat zijn de toekomstige ontwikkelingen en onderzoekstrends met betrekking tot de ACuZinc 5-legering?

Onderzoekstrends richten zich op microstructuurbeheersing, compatibiliteit van coatings, procesoptimalisatie om de levensduur van matrijzen te verlengen, en hybride materiaalontwerpen die de sterke punten van ACuZinc 5 benutten terwijl de beperkingen worden geminimaliseerd.

Welke recente studies zijn uitgevoerd naar ACuZinc 5?

Recente onderzoeken hebben gekeken naar het effect van koper- en aluminiumverdeling op precipitatieharden, processparameters voor hogedrukspuitgieten om porositeit te verminderen, en geoptimaliseerde oppervlaktevoorbehandelingen voor verbeterde hechting van galvanische coatings. Deze studies benadrukken hoe gecontroleerde solidificatie en nabehandeling na het gieten de uiteindelijke prestaties van het component verbeteren.

Wat zijn de mogelijke toekomstige toepassingen van ACuZinc 5?

Mogelijke toepassingen omvatten verdere inzet in behuizingen voor precisiesensoren, compacte slijtvaste mechanische componenten en multifunctionele gietstukken waarbij geïntegreerde functies assemblagestappen reduceren. Voortdurende verbeteringen in coatings en hybridisatie met additieve productie openen nieuwe mogelijkheden voor componentklassen die gebruik maken van ACuZinc 5.

Conclusion

De ACuZinc 5-legering biedt een nuttige balans tussen sterkte, hardheid en gietbaarheid voor automotive- en industriële componenten wanneer ontwerpers en inkoopteams betere mechanische eigenschappen nodig hebben dan conventionele Zamak-klassen, terwijl de economische voordelen van spuitgieten behouden blijven. Belangrijke selectiefactoren zijn de chemische samenstelling, mechanische eigenschappen, giet- en warmtebehandelingsmogelijkheden, behoeften aan corrosiebescherming en de totale eigendomskosten. Voor offerteaanvragen dienen gedetailleerde tekeningen te worden verstrekt, de gewenste materiaaltoestand en eventuele vereiste warmtebehandelingen duidelijk te worden gespecificeerd, aantallen en kritische afmetingen te worden opgegeven, en de serviceomgeving en oppervlaktevereisten te worden beschreven om nauwkeurige offertes te verkrijgen en de geschiktheid van het component voor het beoogde doel te garanderen.

FAQ

  1. Wat is de treksterkte van de ACuZinc 5-legering?
  2. Kan ACuZinc 5 worden gelast?
  3. Wat zijn de belangrijkste toepassingen van ACuZinc 5 in de auto-industrie?
  4. Hoe verhoudt ACuZinc 5 zich tot andere zinklegeringen wat betreft corrosieweerstand?

Interne verwijzing naar Tuofa CNC Germany materialen

Interne verwijzing naar Tuofa CNC Germany diensten

Interne verwijzing naar Tuofa CNC Germany kwaliteitsbronnen

SEO-trefwoorden: ACuZinc 5-legering, zinklegeringen, eigenschappen van ACuZinc 5, toepassingen van ACuZinc 5, productie van ACuZinc 5

Categories
Latest Articles
CNC Quote Services
Custome parts
made easier, faster
Get a quotation
Please attach your 2D CAD drawings and 3D CAD models in any format including STEP, IGES, DWG, PDF, STL, etc. If you have multiple files, compress them into a ZIP or RAR. Alternatively, send your RFQ by email to andylu@tuofa-machining.com.

Privacy*

As with all our customers, confidentiality remains vital in demonstrating our commitment to customer service. You can feel reassured that we will gladly complete disclosure forms for your applications and your applications will solely be used for quotation purposes.